15 Idiomów pogodowych, które musisz znać! Mega dawka słownictwa.

Każdy boi się idiomów. Myślę, że słusznie! Nie jest łatwo swobodnie ich używać. Nie można w nich przekręcić ani jednego słówka! Co jednak trudniejsze, musisz wiedzieć kiedy i po jaki idiom sięgnąć. Nie chcesz brzmieć dziwnie, używać zwrotów, które wyszły z mody i nikt ich nie stosuje! Idiomy związane z pogodą nie tracą na popularności, a te wymienione w odcinku możesz śmiało stosować na co dzień.

Co znajdziesz w odcinku 14?

  • 15 codziennych idiomów pogodowych
  • 30 zdań do słuchania i powtarzania!
  • Informację o tym co to są idiomy? Dlaczego sprawiają tyle trudności?
  • Dowiesz się jak powiedzieć ‘zwietrzyć coś’, ‘wyczaić’, ‘cisza przed burzą’, ‘coś się święci’, ‘na czarną godzinę’, ‘nieszczęścia chodzą parami’, ‘nie ma tego złego’ i wiele innych!

Po wysłuchaniu odcinka pobierz Worksheet 14 i sprawdź ile pamiętasz! Przetłumacz 15 zdań na angielski i sprawdź w kluczu odpowiedzi.

Teraz Twoja kolej, napisz który z wymienionych idiomów przypadł Ci najbardziej do gustu. Zdradzę, że mój ulubiony to angielska wersja ‘choćby się waliło i paliło’ lub po prostu: ‘choćby nie wiem co’. Znasz?

Happy learning

Ola

Muzyka: “Zazie” Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 4.0 License http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *