Witam z powrotem. Po krótkiej przerwie sytuacja wraca do normy. Wszyscy zwarci i gotowi!

Tym razem chcę zwrócić Twoją uwagę na wymowę. To o wiele ważniejsze niż myślisz. A tak na poważnie, to mam nadzieję, że wiesz jak ważna jest znajomość poprawnej wymowy. Chcesz zrozumieć ludzi mówiących szybko po angielsku, a to jest trudne. Ale wiedza o  poprawnej wymowie i łączeniach międzywyrazowych pozwala zrozumieć więcej z naturalnych i płynnych wypowiedzi. Nie wspominając o tym, że sami chcemy być rozumiani. Przekaż swoją wiadomość. 

Dzisiaj jest 23 grudnia, więc do Bożego Narodzenia pozostały dwa dni. Weźmy 7 słów związanych z Christmas time i nauczmy się, jak je poprawnie wymawiać. Najpierw podam siedem słów, wyjaśnię wymowę. Skoncentruję się na problematycznych sylabach, a następnie wyjaśnimy znaczenie poszczególnych słów. 

Zrozumiesz, dlaczego laska cukrowa jest symbolem Bożego Narodzenia. Poznasz nazwy dwóch roślin bożonarodzeniowych. Dowiesz się, jak nazywa się ta świąteczna dekoracja, którą ludzie wieszają na drzwiach. Wreszcie, będziesz ćwiczyć, będziesz mówić. Mam dla ciebie 15 zdań do wysłuchania i powtórzenia.

W odcinku 72:

  • wymowa i znaczenie siedmiu świątecznych słów
  • sporo niemych liter
  • odpowiedź na pytanie dlaczego cukrowa laska jest kojarzona ze świętami
  • wymowa najtrudniejszego świątecznego słowa ever
  • odpowiedź na pytanie, jak ‘świąteczną skarpetę’ wymawiają Brytyjczycy a jak Amerykanie
  • wyjaśnienie czy w słowie ‘Bethlehem’ wymawiamy literę ‘h’?
  • 15 zdań do powtarzania i ćwiczenia wymowy już w trakcie słuchania odcinka

Pobierz kartę pracy i ćwicz dalej! 🙂

Happy learning

Ola

Muzyka: “Zazie” Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 4.0 License http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *