Jak brzmieć bardziej naturalnie po angielsku? Jak poprawić swoją wymowę? Zacznij od dźwięku schwa. Schwa is everywhere! Serio. To doskonała baza wypadowa do poprawy tego, jak brzmisz.

Nie, nie chodzi tylko o British English. Schwa to dźwięk który musisz umieć usłyszeć i wypowiedzieć w każdej odmianie angielskiego. Tutaj nie chodzi o akcent. Twój akcent jest uroczy, jestem tego pewna. Chodzi o poprawną wymowę. Jej można się nauczyć.

Sama kiedyś bałam się mówić, częściowo dlatego, że nie wiedziałam jak wymawiać słowa. Stąd brak pewności i strach przed mówieniem. Naucz się najpopularniejszego dźwięku w języku angielskim i brzmij bardziej naturalnie.

W odcinku 33:

  • garść faktów na temat dźwięku ‘schwa’
  • w jakich słowach nigdy nie ma dźwięku ‘schwa’
  • która litera alfabetu reprezentuje dźwięk ‘schwa’
  • czym się różni wymowa słów zakończonych na ‘-er’ w amerykańskim i brytyjskim angielskim

Pobierz worksheet 34 i sprawdź swoją wiedzę! Przetłumacz 10 zdań, które padają w odcinku. Dodatkowo załączam klucz odpowiedzi.

Daj znać co sądzisz o tym odcinku! Co było dla Ciebie nowością? Czego udało Ci się nauczyć? Wymowa jakiego słowa okazała się zaskakująca?

Inne odcinki dotyczące wymowy:

TOP 13: Filler Words

TOP 25: Shadowing Technique

TOP 29: Seen vs Sin. Long And Short Vowel Sounds.

Happy learning

Ola

Muzyka: “Zazie” Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 4.0 License http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *